Remisem zakończył się pojedynek liderek z mistrzyniami litewskiej ligi piłki ręcznej kobiet

Litewskia Liga Piłki Ręcznej Kobiet

W stolicy odbył się centralny mecz V rundy Litewskiej Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (LMRL). Jeden z liderów ligi, wileński „Eglė”, gościł obrońcę tytułu okręgu kowieńskiego. Zespół „Cascada-HC Garliava” – pisze rankinis.lt. Gospodarze rozpoczęli mecz lepiej i „Eglė” uzyskały czterobramkową przewagę 8:4. W połowie połowy Cascada-HC Garliava doprowadziło do remisu 11:11. Do końca pierwszej połowy był wynik 17:17. Pierwsza połowa drugiej połowy była wyrównana, ale później inicjatywę przejęły wilnianki. 9 minut przed końcem meczu. „Eglė” prowadziła trzema bramkami 37:34. Jednak w końcówce meczu drużynie Garliava udało się dogonić przeciwników i spotkanie zakończyło się remisem 38:38. Beatričė Ruseckaitė strzeliła 8 goli, a Rita Rakauskienė i Deimantė Burbaitė strzeliły po 7 goli. Martyna Vaitkutė i Mantė Voskresenskaja strzeliły po 9 goli dla drużyny „Garliavos”, Karolina Sparnauskaitė strzeliła 8 goli. „Chciałem zwycięstwa, ale w takiej sytuacji wystarczy remis.

Nie mieli nawet trzech liderów

W tym meczu nie mieliśmy nawet trzech liderów ze względu na kontuzje i choroby. Ich brak był szczególnie odczuwalny w obronie. Młodzi ludzie dostali szansę pokazania się, ale brakuje im jeszcze doświadczenia. Mieli dużo chęci, dużo biegania, ale brakowało im dyscypliny w grze. W niektórych miejscach zabrakło sukcesów, bo młodzież stworzyła szanse, ale ich nie wykorzystała i nie zamieniła szans na cele” – komentuje trenerka „Cascada-HC Garliava” Rita Urnikienė. W ubiegłym sezonie zawodniczki piłki ręcznej „Cascada-HC Garliava” wygrały absolutnie wszystkie mecze zarówno w mistrzostwach Litwy, jak i w meczach pucharowych i superpucharowych. A w tym sezonie mistrzowie stracili już 3 punkty w 5 meczach i zajmują dopiero 3. miejsce. Zespół Garliava z 7 punktami ma jeden punkt przewagi nad wiceliderem „Eglė” i dwa punkty przed liderem „SM Sostinės tauras” z Wilna.

Jednak rywale poprawili się

„W tym sezonie rywale poprawili się, a umiejętności drużyn wyrównały. Cztery najlepsze drużyny są wyrównane i każdy może pokonać każdego. Najbardziej wzmocniła się drużyna „Sostinės tauro”. Młodzi piłkarze ręczni stołecznej drużyny dorastali, zdobywali wystarczające doświadczenie, a zespół został znacznie wzmocniony przez doświadczoną Inesę Verbovik. „Eglė” zawsze była mocnym konkurentem, deptała im także młodzież z Kowna „Žalgiris”. Od tego czasu mistrzostwa stały się znacznie ciekawsze” – stwierdziła R. Urnikienė. Korzystając z remisu „Eglė” piłkarze ręczni „SM Sostinės tauro” zostali jedynymi liderami LMRL. „SM Sostinės tauras” pokonał na przedostatnim 5. miejscu drużynę „Viesulos SC-Dragūnas” z Kłajpedy 33:23 (16:13). Dominyka Andronik, która strzeliła dla zwycięzców 16 goli, pobiła rekord sezonu i została królem strzelców ligi. W 5 meczach D. Andronik strzeliła 46 goli i wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny Gabija Pilikauskaitė, która wyjechała na obóz talentów EHF i nie zagrała dzisiaj, na liście najbardziej produktywnych zawodników LMRL. Singrida Kulikovaitė dodała 7 bramek do zwycięstwa „Sostinės tauro”.

Rozgrywki w litewskiej lidze piłki ręcznej kobiet zostaną wznowione

Dla drużyny miasta portowego Aušra Stroputė strzeliła 6 goli, Elizabeta Klapčiukaitė i Aleksandra Stepanova strzeliły po 5 goli. W kolejnym meczu zajmujący 4. miejsce w Kownie piłkarze ręczni „Žalgiris” odnieśli drugie zwycięstwo. Žalgiriettes pokonał na własnym boisku nieposiadającą jeszcze punktów drużynę Poniewieża „Kovos” 29:26 (13:13). Klaudija Šidlauskytė i Karolina Čekuolytė strzeliły po 6 goli dla zwycięzców, Samanta Dunkulytė dodała do zwycięstwa po 5 goli. Laura Salamanaviče strzeliła 8 goli dla drużyny Panevėžys, Rita Oksakaitė strzeliła 5 goli. Rozgrywki w litewskiej lidze piłki ręcznej kobiet zostaną wznowione w przyszłym roku. Runda 6 odbędzie się w 2024 roku. 20 stycznia.