Žalgiris netekęs Dimšos neprilygo Graikijoje „Olympiakos“ ekipai

Žalgiris neprilygo Graikijoje „Olympiakos“ ekipai

Žalgiris be Dimšos pralaimėjo „Olympiakos“ ekipai

Kauno „Žalgirio“ (4-6) komanda penktadienį Eurolygoje sutiko varžovą, kuris šį sezoną į savo gretas pasikvietė net du žaidėjus iš Lietuvos čempionų ekipos.

Tačiau Kazio Maksvyčio kariauna rimčiau pasipriešinti Eurolygos vicečempionams nesugebėjo ir Pirėjo „Olympiakos“ (6-4) ekipai išvykoje pralaimėjo 72:89 (19:19, 12:24, 21:26, 20:20).

Vien pralaimėjimu „Žalgirio“ bėdos nesibaigė, nes traumą antrajame kėlinyje patyręs Tomas Dimša rungtynėse daugiau nebežaidė.

Geriausias savo sezono rungtynes sužaidė Ignas Brazdeikis, kuris savo buvusiam klubui įmetė 8 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų. Karjeros rekordus pasiekė Isaiah Canaanas, kuris pelnė 25 taškus. Tai rezultatyviausias jo pasirodymas Eurolygoje.

Žiūrovai nuo pirmųjų minučių išvydo atkaklią dvikovą. Pirmojo kėlinio metu pirmavo tai viena, tai kita komanda, o galiausiai po 10-ies žaidimo minučių švieslentėje degė lygus rezultatas – 19:19.

Tačiau antrajame kėlinyje ėmė visiškai strigti „Žalgirio“ puolimas. Tuo tarpu „Olympiakos“ krepšininkai pradėjo pataikyti savo metimus. Aikštės šeimininkai surengė spurtą 15:4 ir susikrovė dviženklį pranašumą prieš pertrauką – 43:31.

„Žalgirio“ bėdos nesibaigė ir po pertraukos. Nors Keenanas Evansas dar bandė tempti žalgiriečių puolimą ant savo pečių, tačiau „Olympiakos“ visiškai kontroliavo rungtynes. Prieš lemiamą ketvirtį jie turėjo 17 taškų pranašumą – 69:52.

Vėliau žalgiriečiai dar bandė mažinti atsilikimą, tačiau aikštės šeimininkai apie bet kokį intrigos atkūrimą neleido nė pagalvoti.

„Žalgiris“: K. Evansas 21, B. Manekas 10 (2 per. kam.), K. Hayesas 10 (5 atk. kam.), L. Lekavičius 9, E. Ulanovas 6, A. Butkevičius 5, R. Šmitas 4 (5 atk. kam.), T. Dimša 3, D. Giedraitis 2, D. Lavrinovičius 2, L. Birutis 0, N. Montvila 0 taškų.

„Olympiakos“: I. Caananas 25, A. Petersas 22, T. Walkupas 14 taškų.