Ateik, sužinok ir išbandyk! – kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Vilniuje diskusijų forumas ir Saulės mūšis

vienybes diena vilniuje

vienybes diena vilniujeGegužės 14 d. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks susitikimai su įdomiais pašnekovais 15min.lt diskusijų klube ir Saulės mūšio inscenizacija.

Šventėje naujienų portalas 15min. lt organizuos diskusijas aktualiomis temomis, tokiomis kaip „Visuomenės dalyvavimas šalies gynyboje“, „Kariuomenės ir verslo (mokslo) santykis, bendradarbiavimo galimybės“, „Šauktiniai ir savanorystė“, „Ukraina. Ko mes galime pasimokyti?“.

Diskusijų forume dalyvaus žurnalistai Dovydas Pancerovas, Rita Miliūtė, Vytaras Radzevičius, Paulius Gritėnas, Skirmantas Malinauskas, Vidmantas Balkūnas, Paulius Ramanauskas ir daug kitų pašnekovų.

Taip pat apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą papasakos šauktinis Ignas Krupavičius.

Viduramžių kovos – Saulės mūšis

Šventėje prie Baltojo tilto susirinkusieji galės stebėti XIII a. batalinę sceną – Saulės mūšio inscenizaciją.

Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“ su draugais „Hospitalierių Ordinu“ iš Lietuvos ir „Rygos komtūrija“ iš Latvijos ne tik pademonstruos kaip viduramžiais vyko kovos, bet ir įrengtose XIII amžiaus palapinėse supažindins su Baltų ir Vakarų Europos riterių ir Kalavijuočių Ordino šarvuote ir ginkluote.

saules musisTaip pat bus galima išgirsti įvairų pasakojimų apie kovas viduramžiais, Saulės mūšį. Šiemet Lietuva mini 780-ąsias Saulės mūšio metines. 2016 metai yra paskelbti Saulės mūšio metais. Jis vyko 1236 m. rugsėjo 22 d. tarp Žemaičių ir Kalavijuočių ordino kariuomenės. Žemaičiai mūšyje sutriuškino Kalavijuočių ordiną ir buvo nutrauktas Baltų žemių užkariavimas.

Pirmoje nuotraukoje žalvarinis ratelio pavidalo kabutis XI-XII a. rastas Didviečių kapinyne, Plungės r. Šiame papuošale galima įžvelgti būsimo visos Lietuvos simbolio – Vyčio – įvaizdį, nors vėliavos, kuriose pavaizduotas Vytis, žinomo tik nuo Žalgirio mūšio laikų, tačiau kovojančio lietuvių raitelio vaizdinys akivaizdžiai siekia gerokai ankstesnius laikus.

Antroje nuotraukoje Morgano (Maciejowskio) biblijos, kitaip vadinamos „Kryžiuočių bilijos“ (apie 1240 m., manoma, išleista Prancūzijos karaliaus Liudviko IX iniciatyva), iliustracijos puikiai atspindi XIII a. Vakarų Europos karių ginkluotę. Panašiai pavaizduoti kariai turėjo atrodyti ir į Lietuvą žygiavę kalavijuočiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *